Powrót

Niepołomice

Elektrotermia

INWESTOR: Elektrotermia Sp. z o.o. Sp.k.
LOKALIZACJA: Niepołomice
POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 2 300 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 4 750 m²
Dwukondygnacyjna hala? Dlaczego nie! Miarą sukcesu jest ciągły rozwój, zakłady produkcyjne nie stoją w miejscu, nowości technologiczne i poszerzanie działalności, zmusza je do rozbudowa. Inwestorzy stają przed prawdziwym wyzwanie, gdy w obrębie zakładu nie ma już wolnych terenów do zagospodarowania. W takiej sytuacji znalazła się Elektrotermia Sp. z o.o. Sp.k. w Niepołomicach. Jako biuro projektowe lubimy wyzwania w których trzeba myśleć nieszablonowo i szukać najlepszych rozwiązań wpisujących się w ograniczające nas ramy. Przy istniejącym zakładzie, zaprojektowaliśmy kompaktową halę składającą się z dwóch kondygnacji. Kiedy braknie terenu, budujemy w górę! Ma to swoje konsekwencje np. w wyższej klasie odporności pożarowej (klasa C) lub windzie towarowej.
SIŁA TKWI W PROSTOCIE Czy zwykła hala może być niezwykła? Projekt Elektrotermii pokazuje, że tak! Lubimy tę halę nazywać „halą kompaktową” również dlatego, że bryła jest prosta, purystyczna, co w przemyśle nie zawsze jest łatwe do osiągnięcia. Zwykle przy zakładach widzimy kilka obiektów towarzyszących np. budynki stacji trafo. Tutaj wszystko udało się zmieścić w prostej bryle, która ma jedynie „wycięte”, podkreślone wejście.
NAPRZECIW OCZEKIWANIOM INWESTORA Budynek ma czystą formę z zaakcentowanym wejściem. Poliwęglanowe doświetlenia w licu budynku nadają bryle elegancji. Warto też zwrócić uwagę na to, że cała konstrukcja została zaprojektowana jako prefabrykowana żelbetowa, również w technologii betonów sprężonych.
Zdjęcie Elektrotermia

Autorzy:

  • Adam Paradowski

  • Wojciech Łoboda

  • Rafał Drobczyk

  • Anna Jackowicz

Więcej projektów