Powrót

2011

Wrocław

ENERGOMONTAŻ

NAZWA: Budynek biurowy Energomontaż Zachód
INWESTOR: Energomontaż Zachód Wrocław Sp. z o.o.
LOKALIZACJA: ul. Tyniecka, Wrocław
ROK REALIZACJI: 2011
POWIERZCHNIA REALIZACJI: 1 685 m²
KUBATURA: 6 935 m³
Standardy pracy w dzisiejszym świecie zdecydowanie się zmieniły. Coraz większą wagę pracownicy przywiązują do przestrzeni w jakiej pracują, a jej atrakcyjność ma znaczący wpływ na ich wybory zawodowe. Dlatego wielu Inwestorów decyduje się na przebudowy lub stworzenie nowych przestrzeni biurowych, które są odpowiedzią na potrzeby ich użytkowników. Taki właśnie miał być budynek biurowy dla spółki Energomontaż Zachód Wrocław.
POWIERZCHNIA REKREACYJNA Trzykondygnacyjna bryła dostosowana jest do wymagań poszczególnych działów składających się na firmę Inwestora. Wieńczący całość dach wykorzystano jako zielony taras rekreacyjny, który nie tylko posiada walory ekologiczne, ale również stanowi odpowiedź na widoczne trendy kształtowania przestrzeni biurowych.
ATRAKCYJNIE JUŻ OD WEJŚCIA Dodatkowo zaprojektowana została reprezentacyjna strefa wejściowa, która stwarza komfortowe warunki dla potencjalnych klientów, przy jednoczesnym zagwarantowaniu prywatności pracownikom. To właśnie tego typu miejsca wpływają w dużej mierze na odbiór budynku, dlatego tak ważne jest, żeby były odpowiednio zaakcentowane. W projektowanym obiekcie zastosowano w tym celu podcięcie bryły oraz duże przeszklenia.
AKCENTY DLA PRZYJAZNEGO WIZERUNKU W ten sposób strefa, stanowiąca serce budynku, została odpowiednio wyróżniona, a jej zapraszający charakter podkreśla, że każdy jest tu mile widziany. Przekłada się to pozytywnie na wizerunek firmy i udowadnia, że warto zainwestować w swoją siedzibę. W końcu „jak Cię widzą tak Cię piszą”.

Autorzy:

  • Rafał Drobczyk

  • Anna Jackowicz

  • Bartosz Kowalski

Więcej projektów