Powrót

Zabrze

NMC

INWESTOR: NMC Polska Sp. z o.o.
LOKALIZACJA: ul. Pyskowicka 12, Zabrze
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 14 087,51 m²
POWIERZCHNIA TERENU: 33 904 m²
  Projektowanie i budowa na istniejącym i działającym zakładzie przemysłowym zawsze stanowi wyzwanie. Wymaga od projektanta dużej elastyczności i zdolności logistycznych. Przebudowa wraz z rozbudową zakładu NMC Polska Sp. z o.o.przy ul. Pyskowickiej 12 w Zabrzu, była właśnie takim projektem.
REALIZACJA PODZIELONA NA TRZY ETAPY Pierwszy zakładał przebudowę istniejącej hali produkcyjno- magazynowej, tak aby dostosować ją do nowej technologii produkcji Inwestora. Drugi etap przewidywał budowę nowej hali magazynowej z zapleczem socjalno-biurowym, trzeci natomiast rozbudowę w przyszłości pierwszej hali.
WYKORZYSTANIE POTENCJAŁU Jak się okazało, projektując obiekty przemysłowe, również można trafić na prawdziwe perełki architektoniczne. Konstrukcję dachu istniejącego obiektu stanowiły prefabrykowane elementy żelbetowe przypominające swoją formą kielichy. W projekcie zadbaliśmy, aby pozostały one w nienaruszonym stanie, lokalizując świetliki w odpowiedni sposób. Całość sprawia, że wnętrze ma niezwykle klimatyczny charakter, tak rzadko spotykany w obiektach przemysłowych. Każdy projekt nad którym pracujemy, traktujemy z równą dbałością i zaangażowaniem, tak by nawet hale przemysłowe wyglądały wyjątkowo.

Autorzy:

  • Adam Paradowski

  • Michał Brzeziński

  • Justyna Suska

Więcej projektów